В Україну у 2025 році в’їхали понад 2,5 млн іноземців: статистика відновлення потоку

До України у 2025 році в’їхали понад 2,5 млн іноземців: це 60% від довоєнного показника. Найбільше іноземців, окрім Києва, під час війни приймають Львівська, Одеська та Дніпропетровська області – Державне агентство розвитку туризму

У перший рік повномасштабної війни кількість іноземців, які в’їжджали до України, скоротилася майже вдвічі. Відтоді в’їзний потік поступово відновлюється, зазначає “Ліга”.

У 2022 році, після початку повномасштабного вторгнення РФ, кількість іноземців, які в’їжджали до України, скоротилася майже вдвічі – до 2,31 млн осіб. Надалі показник почав поступово зростати: у 2023 році було зафіксовано 2,45 млн в’їздів, у 2024 – 2,55 млн, а у 2025 році – 2,57 млн.

У відомстві відзначили, що після 2022 року змінився характер іноземних поїздок до України. Через спрощення процедури перетину кордону іноземці практично перестали зазначати туризм як офіційну мету візиту. Тому нині загальна статистика охоплює не лише туристичні, а й гуманітарні, дипломатичні, волонтерські, журналістські, ділові та приватні поїздки.