Україна поступово відходить від моделі “бюджет або повний контракт” до освітніх грантів: у 2026 році на часткову оплату навчання можуть спрямувати понад 1,2 млрд грн
ЕП пише, що держава розширює програму освітніх грантів для вступників, які не отримали бюджетне місце, але склали НМТ на високі бали. Гроші надходять не студенту, а університету, а сам вступник доплачує різницю між грантом і повною вартістю контракту.
У 2025 році гранти отримали 15,6 тис. вступників — на 18% більше, ніж роком раніше. Фінансування програми зросло з 287,4 млн грн до 363,2 млн грн, а гранти отримали вже 15% першокурсників-контрактників.
️У 2026 році на гранти студентам, зарахованим у 2024–2025 роках, передбачено 652,4 млн грн, ще 550 млн грн планують для вступників 2026 року. Тобто загальний обсяг програми може перевищити 1,2 млрд грн.

