Спека та ремонти: енергосистема України під загрозою аварійних відключень

️Спека, кондиціонери й ремонти знову розхитують енергосистему: Буславець попередила про “крихкий” баланс і ризик аварійних відключень навіть після повернення блоку АЕС

Хвиля спеки різко підняла споживання електроенергії через кондиціонери й знову створила тиск на енергосистему, пише ексміністерка енергетики Ольга Буславець. За її словами, баланс залишається “крихким”, а ризик аварійних відключень зростає, бо високі температури навантажують і генерацію, і мережі.

️Буславець зазначає, що 7 із 9 енергоблоків АЕС на неокупованих територіях працюють, ще два — у плановому ремонті. Водночас ГЕС дають мало через низьку воду, а ТЕС і ТЕЦ працюють на низькому сезонному рівні через ремонти та пошкодження. “Будь-які непередбачувані технічні збої можуть швидко погіршити баланс”, — попередила вона.